3 najdôležitejšie veci na ceste za šťastím a môj nový blog

title stastny zivotKoľko krát ste si v živote povedali, že niečo zmeníte? Od zajtra začnete cvičiť.  Začnete písať vlastnú knihu. Pripravíte si zdravé raňajky. A vám sa to naozaj podarilo. Raz. Prišiel nový deň a vy ste si opäť natreli chleba so salámou, namiesto rozcvičky prezreli novinky na facebooku a večer namiesto kreatívnej chvíľky zapli televízor.

Čo sa stalo? V tom lepšom prípade vám chýba niektorý z nasledujúcich pomocníkov každého šťastného človeka. V tom horšom prípade všetky tri.

 

1. Sebadisciplína

 

Je prísna. Je náročná. A často krát nepríjemná, ale 11 z 10 trénerov by vám povedalo, že pri dosahovaní cieľov sa bez nej nezaobídete. Najdôležitejšiu úlohu má na začiatku každej vašej snahy.

Zvyknite si na ňu.

Keď sa stane súčasťou vašej existencie, bude sa vám ľahšie kráčať životom. Preto si ohraničte malý dvor. Upleťte na seba poriadny bič a na stôl – tesne za hranicu ringu, dajte tabuľku čokolády (cukor). Cézar vedel, ako na to. Chcete to vedieť aj vy? Budem o tom písať.

 

2. Motivácia

 

Podarilo sa vám získať sebadisciplínu. Avšak, aby ste vytrvali, potrebujete nájsť vnútornú silu. Dôvod, prečo robíte to, čo robíte. Byť sami sebou. Potrebujete motiváciu. Tá vám pomôže vytrvať, a znovu nastoliť sebadisciplínu, keď vás začne opúšťať.

Každý zažije v živote ťažšie chvíle. Je to čas, kedy sa vaše vnútorné zdroje vyčerpajú a potrebujete pomoc zvonka. Blízku osobu, ktorá vás podporí, povzbudí a pripomenie vám vašu výnimočnosť. Osobu, ktorá vás motivuje.

Alebo dobrý blog. Ako ten, čo práve čítate.

 

3. Inšpirácia

 

Aj najdisciplinovanejšiemu človeku, ktorý má motiváciu zvnútra a podporu zvonku sa občas jednoducho prestane dariť. A vtedy na scénu prichádza inšpirácia. Pretože bez nej, by ste sa čoskoro dostali do bludného kruhu stereotypu. Veci, ktoré vás napĺňali, vás začnú ubíjať. Inšpirácia prináša zmenu a zabezpečuje, že budeme neustále napredovať.

Nechajte sa inšpirovať.

 

Chcem, aby ste žili šťastný život a viem aká dôležitá je pri tom sebadisciplína, motivácia a inšpirácia. Preto som sa rozhodla písať pre vás tento blog. Podeliť sa s vami každý mesiac o informácie, ktoré vám pomôžu kráčať životom s úsmevom na tvári. Nie maskou. Skutočným úsmevom. Pretože ste šťastní.

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť