Zažite jarný reštart

jarna unava clanok

 

Dni sa predlžujú, zimná pochmúrna šeď sa premieňa na záplavu zelene a vy sa na to nechápavo pozeráte. Kde svet berie tú energiu? Premožený jarnou únavou sa preplížite do práce, prežijete povinnú jazdu a odplazíte sa späť domov. Veď len vyliezť z postele vyžaduje nadľudské úsilie!

Stop. Čítajte. Nasleduje reštart.

 

Operácia Jarné prebudenie

 

Nemám na mysli lekárske objektívne pravdy o zimnom nedostatku pohybu, svetla a čerstvej stravy.

Žiadne diéty, detox či misy šalátov.

Jediná rada znie: Vylezte zo svojej zimnej ulity. Hneď. Ostatné už príde samo.

 

1. Začnite sa stretávať s priateľmi

 

Vstávať do tmy, domov do tmy, je minulosť. Ani prsty vám už neomrznú. Vyrazte po práci von s priateľmi. Na kávu, či na jedno. V dobrej partii si vyčistíte hlavu a dobijete baterky.

 

2. Začnite deň odmenou

 

Najťažšie je vstať ráno z mäkkej postele. Prečo to ale neurobiť inak. Spravte z masakru radostnú časť dňa. Vymyslite niečo, čo vás ráno namotivuje k tomu, aby ste budík vypli na druhý a nie až desiaty krát. Napríklad si kúpte po ceste do práce obľúbenú kávu a croissant alebo, ak sa naskytne možnosť, vyrazte s kolegami na chutné raňajky.

 

3. Vyvetrajte si hlavu pohybom

 

Začnite sa opäť hýbať. Nemusíte hneď začať s tréningovým programom na maratón. Dokonca ani behať, ak je predstava, ako spotený krúžite po parku, vaša nočná mora.

Začnite tancovať, cvičiť jógu, či trénovať krav magu. Alebo sa len dopravte z práce domov po svojich.

 

4. Nájdite si vzor alebo svojho opinion leadera

 

V dnešnom svete influencerov/blogerov je tak trochu záhada, ak ešte žiadneho nemáte. Môžete tak ľahšie nájsť inšpiráciu a byť súčasťou niečoho väčšieho. Komunity, ktorá má spoločnú myšlienku a navzájom sa motivuje. Chcete cvičiť, učiť sa nový jazyk, cestovať? Nájdite si niekoho, kto to už vie a je v tom naozaj dobrý. V duchu Kiyosakiho myšlienky : “Ak sa chcete niekam dostať, nájdite si niekoho, kto tam už bol.“